sobota, 5 lipca 2014

Serialowe rankingi, część 7 - Serialowe księżniczki

Lipcowy ranking serialowy należy potraktować nieco... metaforycznie i z przymrużeniem oka. Pojęcie "księżniczka" każdemu z nas kojarzy się zapewne z zamkiem, tronem i sukniami balowymi (no, ewentualnie jeszcze z ostatnim hitem Sylwii Grzeszczak). Co prawda w poniższym rankingu znajdzie się miejsce dla kilku prawdziwych księżniczek, ale większość miejsc zostanie obsadzona przez postaci kobiece, które mają tyle wspólnego z zamkiem, co ja z zakonem. Jak powszechnie wiadomo, księżniczki cechują się tym, iż są najpiękniejsze, uwielbiają rządzić i mają podwładnych. Wskazane byłoby jeszcze, aby u boku znajdował się "książę", czyli wypucowany, wysportowany (najlepszy zawodnik szkolnej drużyny sportowej) i najbardziej pożądany przez wszystkie koleżanki przystojniak. We współczesnych czasach wcale nie trzeba mieć słynnego nazwiska lub tronu, żeby manipulować innymi lub sięgać po niemożliwe. Poniżej przedstawiam Wam mój subiektywny ranking Serialowych księżniczek i tradycyjnie już zachęcam do dyskusji.7. Queen Mary (Reign)
Maria I Stuart jest zdecydowanie najbardziej pokorna z wszystkich księżniczek przedstawionych w tym rankingu. Ma dobre serce i zależy jej na pokoju, ale kiedy trzeba, potrafi stanowczo pokazać, kto jest władcą. Niestety, na tle innych księżniczek jest nieco... nudna.

6. Elżbieta Woodville (The White Queen)
Biała Księżniczka od samego początku miała więcej przeciwników niż zwolenników. Kiedy jednak ma się zdolność do pewnych zakazanych praktyk magicznych, można osiągnąć naprawdę bardzo wiele...
5. Quinn Fabray (Glee)
Quinn to nie tylko najpiękniejsza, ale też najbardziej popularna pomponiara w całej szkole. Niestety, bardzo ciężko znosi porażki (w tym utratę szkolnej popularności), a los uwielbia stawiać ją w trudnych sytuacjach. To też najlepszy przykład na to, że wspomniana popularność wiąże się z licznymi problemami.


4. Marissa Cooper (The O.C.)
Piękna, bogata, zbuntowana, z licznymi problemami i uzależnieniami. Przyznam Wam się, że to obiekt moich westchnień wieku młodzieńczego. No bo jak tu się w takiej nie zakochać? Uśmiercenie Marissy w 3. sezonie serialu było największym błędem twórców serialu, podobnie zresztą, jak decyzja Mischy Barton o odejściu. Wciąż czekam na wielki powrót tej aktorki.


3. Naomi Clark (90210)
Postać, które irytowała, bawiła i intrygowała wszystkich fanów serialu. Naomi przeszła chyba największą przemianę spośród wszystkich postaci w tym odrealnionym serialu. To miała być Kelly Taylor odnowionego Beverly Hills 90210, ale prawda jest taka, że nawet przez moment nie dorastała jej do pięt.

2. Daenerys Targaryen (Gra o tron)
Matka Smoków od pierwszych odcinków ma swoje zagorzałe grono fanów. Co prawda w 4. sezonie serialu pokazała nam się z innej strony, ale przecież prawdziwa z niej księżniczka! Jestem szalenie ciekawy jej dalszych losów i coś mi się wydaje, że Daenerys dopiero pokaże różki...


1. Serena van der Woodsen/Blair Waldorf (Plotkara)
Nie oszukujmy się, w Plotkarze od samego początku do końca rządzą dwie księżniczki. Mistrzynie manipulacji, dyrygowania innymi i robienia wokół siebie szumu. Prawdziwe księżniczki mogłyby się od nich wiele nauczyć.

O rany, tyle pięknych kobiet w tym rankingu... Która z księżniczek jest Waszym zdaniem najbardziej interesująca? :)

4 komentarze:

 1. Nie oglądałem powyższych seriali, jedynie kilka odcinków "Glee". Coś mi się kojarzy, że ta aktorka ze zdjęcia wykonywała w tym serialu piosenkę Madonny, bodajże "Papa Don't Preach". Całkiem nieźle jej to wyszło.
  Trudno byłoby mi znaleźć aż tyle serialowych księżniczek. Ale myślę że pasowałaby do tego zestawienia Eleanor Guthrie z "Black Sails" i Aslaug z "Wikingów". No i może jeszcze Xena, wojownicza księżniczka :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie, pierwsze, co pomyślałem po przeczytaniu tego rankingu to - „Gdzie jest Xena"? :)

   Usuń
 2. Przypomniałeś mi o O.C., chyba zrobię sobie powtórkę z tego, to taki fauny bogacki serial był

  OdpowiedzUsuń
 3. Och, moje serce należy do Sereny ;)

  OdpowiedzUsuń