O MNIE

Żaden tam krytyk, a jedynie wielki pasjonat kina i telewizji oraz fan kultury popularnej. Piotr. 28 lat. Uparty (zodiakalny baran), ale zdolny do kompromisu. Bezwzględnie mówiący co myśli i zawsze skory do wyrażania własnej opinii. Szczery do bólu i oczekujący od innych tego samego. Tolerancyjny, lecz nietolerujący fałszu i zdrady. Honorowy, pamiętliwy, nad wyraz ceniący łączące ludzi relacje, zwłaszcza szeroko-rozumianą i często niezdefiniowaną przyjaźń. Przede wszystkim kochający życie i ludzi i wciąż nimi nienasycony człowiek, który (na ogół) lubi samego siebie. W kryzysowych sytuacjach potrafiący się bronić i umiejący walczyć o swoje. Otwarty sercem i umysłem Polak XXI wieku.


data założenia bloga: 21.02.2013

Na ogół jestem widzem wymagającym, choć przyznaję, że zdarza się, iż można mnie zachwycić "byle czym". Czego wymagam od dobrego filmu czy serialu? Wciągającej fabuły, przekonującego aktorstwa, przyjemnego dla oka montażu, klimatycznej muzyki i przede wszystkim przesłania, ukrytego motywu, drugiego dna. Lubię analizować filmy bardzo dogłębnie i doszukiwać się w nich tego, co na pierwszy rzut oka jest niedostrzegalne. Pragnę, aby kino pobudzało do refleksji, zmuszało do myślenia, oddziaływało na wszystkie moje zmysły. Potrafię odczytać filmową poetykę wyrazu i równie mocno co treść cenię formę. Kocham kino przez duże K.

Co mnie najbardziej irytuje? Nijakość, przekombinowanie, próby oszukiwania widza. To właśnie chęć walki o lepsze kino skłoniła mnie do wstąpienia do Akademii Węży - Kapituły przyznającej polskie anty-nagrody filmowe Węże. Należę też do Organizacji Blogów Filmowych, która zrzesza najlepsze polskie blogi filmowe. Organizacja rozdaje coroczne nagrody oraz podejmuje różne przedsięwzięcia o tematyce filmowej. Nasze wspólne teksty możecie przeczytać tutaj. Niektóre z moich recenzji mogliście czytać także na różnych portalach internetowych, m.in. Gildia.pl (Gildia Filmu) oraz Cafejka.com. Współpracowałem również z krakowskim Kinem Pod Baranami, ze stacjami telewizyjnymi (HBO, History) oraz z niektórymi dystrybutorami filmowymi, w tym m.in. z Warner Bros, Best Film oraz Solopan Polska.

Bardzo liczę na Wasze wsparcie, zachęcam do komentowania i wyrażania własnych opinii. Tylko dzięki dyskusji można bronić swych racji lub dociekać prawdy. Mam wielką nadzieję, że wśród odwiedzających bloga znajdą się osoby chętne do dyskusji. Na pewno zawsze odpowiem.