sobota, 4 marca 2017

Co tam, Panie, w popkulturze? (27.02. - 04.03.)


W tym tygodniu m.in.o oscarowej wpadce, nominacjach do Węży i męskiej solidarności aktorów Teorii Wielkiego Podrywu.

1. Rozdano Oscary
Najwięcej Oscarów trafiło na konto La La Land, ale za Najlepszy film uznano Moonlight. Wśród aktorów, zgodnie z oczekiwaniami, nagrodzono: Emmę Stone, Caseya Afflecka, Violę Davis i Mahershalę Aliego. Pełna lista zwycięzców tutaj (klik!).

2. Oscarowa wpadka
W finale oscarowej gali doszło do kontrowersyjnej wpadki - wręczający nagrodę otrzymali złą kopertę, przez co ogłosili, że zwycięzcą w głównej kategorii jest La La Land. Dopiero w trakcie podziękowań twórców La La Land na scenę wkroczyła ekipa z filmu Moonlight i cały świat został poinformowany, że doszło do pomyłki. Za winnego uznano pracownika Pwc, który tak bardzo zaangażował się w oscarowe tweetowanie, że wręczył niewłaściwą kopertę...

3. Wybrano najgorsze filmy polskie i zagraniczne
W USA rozdano Złote Maliny (za najgorszy film uznano Hilary's America: The Secret History of The Democratic Party), a tymczasem w Polsce ogłoszono już nominacje do niechlubnych Węży. Najwięcej nominacji (17!) zdobył film Smoleńsk. Pełną listę nominacji do Węży znajdziecie tutaj (klik!), a laureatów Złotych Malin tutaj (klik!).

4. Nie żyje Bill Paxton
Aktor znany m.in. z filmów Titanic czy Obcy - decydujące starcie zmarł w wieku 61 lat.

5. Kłopoty Współczesnej rodziny
Przyszłość jednego z ulubionych seriali komediowych Amerykanów stoi pod znakiem zapytania. Ze względu na malejąca oglądalność, studio 20th Century Fox nadal nie przedłużyło kontraktów z najważniejszymi aktorami i aktorkami. Co więcej, ujawniono, że FOX i ABC nie mogą dojść do porozumienia w kwestii budżetowania produkcji.

6. Ujawniono fabułę 2. sezonu serialu Feud
Przed nami wciąż premiera 1. sezonu, a tymczasem już ujawniono, na kim skupi się kolejny sezon produkcji. Serial ma przedstawić 10-odcinkową historię Księżnej Diany i Księcia Karola.

7. Remake Dirty Dancing
Stacja ABC zamówiła remake słynnego filmu. W głównych rolach zobaczymy Abigail Breslin i Colta Prattesa. Premiera zaplanowana jest na 24 maja, musical ma trwać 3 godziny.

8. Nowy serial z Cumberbatchem
Znany wszystkim z roli Sherlocka Holmesa aktor zagra w nowym serialu pt. Melrose. Wcieli się on w główną postać, tytułowego Melrose’a, arystokraty, którego dzieciństwo było niezwykle traumatyczne, a dalsze życie przepełnione uzależnieniami.

9. Russell Crowe w Deadpoolu 2?
Z twitterowych wpisów aktora można śmiało wywnioskować, iż jest on zainteresowany rolą Cable'a. Nadal nie wiadomo, czy zagra tę postać, a wpływ na to ma mieć sam Ryan Reynolds, czyli filmowy Deadpool.

10. Męska solidarność w Teorii Wielkiego Podrywu
Portal Variety donosi, że najważniejsi aktorzy serialu (Jim Parsons, Johnny Galecki, Kaley Cuoco, Simon Helberg i Kunal Nayyar) zgodzili się wspólnie na zrezygnowanie z podwyżek po to, by lepsze stawki dla siebie mogły wynegocjować Melissa Rauch i Mayim Bialik.


ZWIASTUN TYGODNIA

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz