wtorek, 29 marca 2016

Tajemnica sukcesu Toma HiddlestonaJuż 15 kwietnia swą polską premierę będzie miał film „High Rise”, w którym w głównej roli będziemy mogli zobaczyć Toma Hiddlestona. Przedstawiam sylwetkę tego utalentowanego i posiadającego armię prawdziwych fanów aktora.środa, 23 marca 2016

"Królowe krzyku" - premiera nowego serialu na FOX Comedy

  
NEWS PRASOWY!
Serial  „Królowe krzyku” w znakomity sposób łączy elementy czarnego humoru, parodię krwawego horroru oraz zagadkowego kryminału. Jego producentami są autorzy sukcesu „American Horror Story” oraz „Glee” Ryan Murphy i Brad Falchuk.

poniedziałek, 21 marca 2016

"Moje wielkie greckie wesele 2" - zapowiedź

NEWS PRASOWY!Kiedy Nia Vardalos odebrała telefon i usłyszała: „Dzień dobry, tu Tom Hanks, mam propozycję filmową”, rzuciła słuchawką. Przecież Tom Hanks nie mógł do niej dzwonić… A jednak ten telefon nie był żartem.


wtorek, 15 marca 2016

Apel Polskiej Akademii Filmowej

NEWS PRASOWY!

Podczas uroczystej ceremonii gali Polskich Nagród Filmowych Orły 2016, która odbyła się tydzień temu, prezydent Polskiej Akademii Filmowej Dariusz Jabłoński wraz z dyrektorką Europejskiej Akademii Filmowej Marion Döring poprosili zebranych gości o wspólny apel o uwolnienie Olega Sencowa, ukraińskiego reżysera skazanego przez rosyjski sąd na 20 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Wszyscy goście gali podnieśli kartki z napisem „Uwolnić OLEGA SENCOWA” w 6 językach. W ten sposób w czasie Gali Orłów Polska Akademia Filmowa po raz kolejny protestowała przeciw uwięzieniu i skazaniu Sencowa.

poniedziałek, 14 marca 2016

Przedwczesne i być może irracjonalne przewidywania nominacyjne do Oscarów 2017, czyli o jakich filmach będzie w tym roku głośno

Ochłonęliście już po ostatnich Oscarach? Jeśli tak, to bardzo dobrze, bo w dzisiejszej notce chcę skupić się na przyszłorocznej gali. To coś w rodzaju wróżenia z fusów, czyli próba przewidzenia, które z nadchodzących premier filmowych mogą zachwycić Akademię. Rok temu całkiem nieźle mi poszło, ciekawe, czy tym razem również zdołam dobrze obstawić. Niech ta notka posłuży Wam też jako drogowskaz, na które z filmów 2016 roku zwrócić największą uwagę. 

sobota, 12 marca 2016

Pokaz filmów Krzysztofa Kieślowskiego - news prasowy! NEWS PRASOWY!

Kino Pod Baranami oraz Krakowski Festiwal Filmowy zapraszają na wyjątkowy pokaz filmowy upamiętniający 20. rocznicę śmierci Krzysztofa Kieślowskiego. W programie znalazły się dwa filmy reżysera: Gadające głowy oraz Amator. Wydarzenie uświetni swoją obecnością Jerzy Stuhr.O zakazanej miłości... - recenzja filmu "Carol", reż. Todd Haynes, 2015

Każdy rok ma swój głośny film o uczuciu pomiędzy osobami tej samej płci. O kontrowersyjnym filmie Haynesa było głośno już na rok przed premierą filmu. Złożyło się na to wiele czynników: kontrowersyjny temat, czas osadzenia akcji oraz obsadzenie w głównych rolach dwóch popularnych i utalentowanych aktorek: Cate Blanchett oraz Rooney Mary. Każdego roku zostaje wyprodukowanych tak wiele filmów o tematyce LGBT, że motyw ten nieco już spowszedniał. I właśnie dlatego podchodziłem do "Carol" z dużym dystansem - byłem przekonany, że Haynes chce wzbogacić się na ukazaniu dwóch znanych aktorek w kontrowersyjnych lesbijskich scenach. Nic takiego. "Carol" to nostalgiczny i wciągający melodramat, któremu zabrakło naprawdę niewiele do tego, aby zapisać się w historii kinematografii jako odpowiedź na fenomenalną "Tajemnicę Brokeback Mountain" Anga Lee. O tym, dlaczego warto zobaczyć ten film, możecie przeczytać poniżej.


poniedziałek, 7 marca 2016

Nominacje do Węży 2016!Nie tylko Oscary, Orły i Niedźwiedzie przyznawane są w przestrzeni filmowej. Po roku ciężkiej pracy nominacje ogłosiła Akademia Węży. To już 5. edycja Nagród Węży, które wskazują na filmowe potknięcia w polskim kinie. 


sobota, 5 marca 2016

Wyjść z pokoju - recenzja filmu "Pokój" (reż. Lenny Abrahamson, 2015)

Są takie filmy, po których seansie ciężko zasnąć. Nie mam na myśli przerażających horrorów czy przepełnionych efektami specjalnymi blockbusterów, po obejrzeniu których po prostu bolą nas oczy, ale obrazy, które swą treścią oddziałują na nas w takim stopniu, że ciężko się nam po nich otrząsnąć. Właśnie takim filmem okazał się być dla mnie najnowszy obraz Lenny'ego Abrahamsona, nominowany do Oscara "Pokój". Nie zobaczycie tu pięknych i popularnych aktorów znanych z pierwszych stron gazet, nie usłyszycie przeintelektualizowanych dialogów, nie zostaniecie zmuszeni do błądzenia po fabularnych meandrach. A jednak "Pokój" rozłoży Was na łopatki, wzruszy, poruszy i jeszcze długo po seansie nie będziecie potrafili o nim zapomnieć (obejrzałem film ponad trzy tygodnie temu, a wciąż nie mogę przestać o nim myśleć). Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego warto obejrzeć najnowszy film Abrahamsona, zapoznajcie się z całą notką. I pędźcie do kin, póki jeszcze go grają, gdyż szkoda by było, abyście przegapili seans jednego z najlepszych filmów tego roku.


wtorek, 1 marca 2016

"Boska Florence" - zapowiedź!

NEWS PRASOWY!Nazywana była najgorszą śpiewaczką świata. Była wszystkim tym, czym diva operowa nie jest. Jej kompletny brak talentu wokalnego nie przeszkadzał w śpiewaniu przed wypełnionymi salami koncertowymi. Niewątpliwie pomagały pieniądze, odziedziczone po ojcu bankierze. Dla boskiej Florence Foster Jenkins te występy były spełnieniem marzeń o operowej karierze, a dla widzów… wyjątkowym komediowym spektaklem, pełnym nietrafionych nut.