sobota, 8 listopada 2014

Serialowe rankingi, część 11 - Najlepsze serialowe osobliwości

Nadszedł listopad, za oknem plucha, w związku z czym coraz rzadziej myślimy o spacerach, a coraz częściej o kocyku i kubku ciepłej herbaty, przy którym można obejrzeć ulubiony film/serial lub poczytać książkę. Aura jest dzisiaj wyjątkowo niesprzyjająca, zatem postanowiłem stworzyć ranking postaci, które wywołają na Waszych twarzach uśmiech nawet w najbardziej zachmurzone dni. Każda z nich jest niezłym freak'em, ale nie w znaczeniu "dziwadła", co "osobliwości". Kto wie, może właśnie któraś z poniższych postaci na tyle Was zainteresuje, że postanowicie poznać jej losy bliżej i rozpoczniecie przygodę z nowym serialem? Tradycyjnie już miałem ogromny problem z obsadzaniem kolejnych miejsc, bardzo żałuję, że rozpoczynając cykl notek rankingowych ograniczyłem się jedynie do 7 pozycji, gdyż to naprawdę niewiele. Oczywiście zachęcam do komentowania i przedstawiania rankingów swoich własnych ulubionych serialowych osobliwości.


7. Brittany S. Pierce (Glee
Brittany to prawdziwy ewenement wśród wszystkich uczestników szkolnego chóru. Jest cheerleaderką, zadeklarowaną biseksualistką, założycielką niezliczonej ilości klubów tematycznych i kółek zainteresowań oraz - co najważniejsze - właścicielką kota o wdzięcznym imieniu Lord Tubbington, który posiada według niej ludzkie cechy. Przykłady jej twórczości? "Delfiny to rekiny geje", "Myślałam, że jest zima, bo nikt nie nauczył mnie kalendarza".

6. Jessica Day (Jess i chłopaki)
Jess to uosobienie wielu dziwactw. Bardzo często śpiewa to, co chce powiedzieć; kiedy widzi coś zabawnego, wydaje z siebie wyjątkowo dziwny chichot; charakterystycznie się ubiera i jest niezwykle spontaniczna. Wielbicielka filmów familijnych i musicali. 
5. Adam Sackler (Dziewczyny)
Adam to chłopak głównej bohaterki serialu Dziewczyny, Hannah. Nie ma on żadnych zahamowań, tabu dla niego nie istnieje, ma perwersyjne fantazje seksualne. Jest artystą, co bez wątpienia może tłumaczyć większość jego dziwactw i natręctw.
4. April Ludgate-Dwyer (Parks and recreation)
April to najlepszy przykład złej sekretarki: nie odbiera telefonów, nie robi kawy, na dobrą sprawę nie robi NICZEGO. I właśnie z tego względu tak dobrze sprawdza się w roli sekretarki Raya Swansona, który w swej pracy także nie robi nic. April poznajemy w momencie, kiedy jest związana z dwoma chłopakami gejami. Uwierzcie mi, ze świecą szukać drugiej takiej osobliwości...

3. Suzanne "Crazy Eyes" Warren (Orange is the new black)
Suzanne jako jedyna z wymienionych w tym rankingu postaci ma potwierdzone medycznie problemy psychiczne. Jest bohaterką wielu wyjątkowo zabawnych sytuacji, co jednocześnie czyni ją jedną z najciekawszych postaci w całym serialu. Bardzo się cieszę, że w 2. sezonie rozwinięto jej wątek i jestem ciekawy jej dalszych losów.
2. Sophie Kuczynski (2 spłukane dziewczyny)
Sophie nie bez przyczyny określana jest mianem najgorętszego MILF-a wśród postaci serialowych. Polka-uwodzicielka, która nie przepuści żadnej okazji, aby zaciągnąć do łóżka kolejnych mężczyzn. Jak tu nie kochać jej "hello everybody!"? :)
1. Sheldon Cooper (Teoria Wielkiego Podrywu)
Ja wiem, że to może już nieco nudne, ale w którym rankingu, jak nie w tym, Sheldon powinien zająć 1. miejsce? 100% oryginał wśród oryginałów, autor wielu zabawnych tekstów i bohater jeszcze większej ilości zabawnych sytuacji. Sheldon jest niepokonany.

2 komentarze: